DLD Tel Aviv için Geri Sayım Baslasın!


“Duyduk duymadık demeyin! #Google #İsrail macerasına bir (sayıyla 1) hafta kaldı.”

demiştim bundan 7 ay önce.

 

Bu paylaşımın ardından geçen 1 haftanın sonunda; macera, deneyim, yepyeni bakış açıları, teknoloji, inovasyon ve girişimcilikle dolu 5 güne imza atmıştık Girişimcilik Vakfı ailesiyle birlikte. Heybemi birbirinden değerli hatıralarla doldurmuştum. Sonrasında ise, her bir anımı zihnimin derinliklerinde kaybolmadan evvel kaleme almıştım. İşte o an, bir kez daha tatmıştım #giveback’in, yani toplumdan aldığını topluma geri kazandırmanın hazzını.

 

#giveback kelimesinin tılsımı da kendi anlamında yatıyor galiba. Sen topluma ne kadar kazandırıyorsan, kat be kat fazlasını geri alıyorsun günü geldiğinde.

 

İşte o günlerden birindeyim yine. 7 ay önce kurduğum cümlenin benzerini tekrar kurmanın vaktindeyim.

 

“Duyduk duymadık demeyin! #DLD #TelAviv macerasına bir (sayıyla 1) hafta kaldı!”

 

Peki nasıl oldu #giveback’in bana bumerang misali geri dönüşü?

 

GirVak İsrail maceramızın yaklaşık 4 ay sonrasında DLD (Digital-Life-Design) Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Yossi Vardi ve Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, DLD New York konferansında bir araya geliyor. Tel Aviv gezisiyle ilgili konuşmaları sırasında Yossi Vardi sürprizin fitilini hazırlıyor, Sina Afra yaptığı paylaşımla bu fitili ateşliyor. Mehru Aygül ise son FellowUp toplantımızda bomba gibi sürprizi patlatıyor!
 DLD Tel Aviv Davet
Konuyla ilgili blog yazan 3 Fellow olarak DLD Tel Aviv konferansına davet ediliyoruz ve o an kalbimiz göğüs kafesimize sığmıyor. “Ortadoğu’nun Silikon Vadisi”nde, yani Tel Aviv’de yeniden yaşanacak heyecanların erken sentezlenmiş adrenaliniyle kanatlanıp uçmaya hazırlanıyoruz.

 

Girisim-ekosistemleri

 

Anlayacağınız gökten 3 elma düşüyor. Bu elmaların biri de benim payıma düşüyor. Şimdi ise bize masallarda yazılanları gerçeğe dönüştürmek, gerçeğe dönüşenleri tekrar hikayeleştirip yepyeni masallar yaratmak kalıyor.

DLD Invitation

Peki nedir DLD, yani Digital-Life-Design? Resmi websitesindeki açıklamayı paylaşmak istiyorum sizinle:

 

 DLD (Digital-Life-Design) is a global network on innovation, digitization, science and culture which connects business, creative and social leaders, opinion-formers and influencers for crossover conversation and inspiration.

 

DLD’nin kelimelere sığmayan tanımlarını biz de yaşayarak deneyimliyor olacağız. Bu süreçte elimden geldiğince Periscope yayını üzerinden (nickname: canandoslu) DLD’nin atmosferini sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Periscope dışında paylaşımlarım da elbette olacak 🙂
Sözün özü, gelişmeler için takipte kalın ha dostlar 🙂 Yakın zamanda yepyeni blog yazılarıyla tekrar görüşmek üzere.
Topics:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.